Відслідування конкурентів представляє одну з базових задач при формуванні рекламної кампанії та подальшої роботи з контекстом. Дослідження особливостей ніші, методів та прийомів конкурентів дозволяє зробити налаштування кампанії максимально ефективними.
Аналіз конкурентів важливий, що дає цей процес:
Після збору данних необхідно провести порівняння ефективності власної кампанії щодо конкурентів. Створіть свою таблицю з усіма особливостями контекстної реклами суперників, які можна адаптувати та використовувати для вдосконалення показників саме у вас.
Ключові слова складають базу платного пошукового трафіку, оскільки за ним ініціюється показ оголошень. Завдяки їх важливим особливостям, вибору ключів слід приділити підвищене увагу. Створення повного семантичного ядра – досить довгий та працеємкий процес. До нього потрібно підходити з високою уважністю, формуючи власну семантику, а не копіюючи старі ключові фрази конкурентів. Виявлене слово необхідно підключити до аналізу, щоб виявити базове співставлення, та отримати в результаті основні фрази, які будуть використовуватись для формування пошукової видачі в Яндекс. та Вордстат.
Першим пунктом при складанні семантики є мозковий штурм, що складається із пошку назв, синонімів, професійних термінів та жаргонізмів. Для зручності роботи можна систематизувати найважливіші ключі в програмі Xmind, вона дозволить складати інтелектуальні карти. Після цього важливо сформувати пересічення логічної видачі слів по їх зазначеною. Для цього аналізу існуює ряд сервісів, аналогічні PPC-довідки котрими можна , та потрібно користуватись.
У результаті отримується набір базових словоспівдадінь, при використанні яких можна зібрати пошукову видачу. Додайте їх можна як вручну, в Яндекс. Вордстат, так і автоматично, використовуючи Key Collector та подібні сервіси. Далі проводиться робота по пошуковій видачі, яка заключаєтся у відніманні внутрішніх фраз та додаванні запрошень у семантику реклами. Це достатньо кропітка робота, що дозволяє відсіяти всі непотрібні запити.
Формуючи семантичне ядро, не слід додавати у нього усі виявлені апити як у конкурентів, оскільки це не гарантує їх спіх у пошуковій видачі для базових запитів. Ви не можете бути впевненними що суперники не використали нецільові фрази або не пропусти саме цільові. По цій прични, рекомендовано провести аналіз базових слів, перед формуванням семантичного ядра із кльчових слів. Якщо виявиться, що виявленні співпадіння не використанні у вашій рекламній кампанії і є цільовими, то краще добавити їх самостійно пропрацювавши пошукову видачу.
Проводячи аналіз семантики конкурентів, слід визначити визначену послідовність, що дозволить виявити конверсійні ключові слова, які могли бути пропущенні на етапі мозкового штурму. Щоб провести оцінку ключів конкурентів, варто спершу дізнатися все про конкурентів. Частка з котрих може бути вже відома, а для виявлення нових можна використовувати звичайний пошук у браузері. Далі проаналізувати платну видачу, що має назву «Реклама», та органічну, розміщену між рекламними блоками.
Після необхідності проаналізувати органічну видачу для мобільних пристроїв, для цього можна скористатися інструментом діагностики оголошень у Google Ads. Наступний пункт – виявлення ремаркетингу, як на приклад Pixel Facebook, котрий дозволяє розміщувати рекламу в соціальних мережах. Для його виявлення на сайті застосовується розширення Facebook Pixel Helper, призначене для Google Chrome. Перевірка кодів Google здійснюється через Tag Assistant.
Для створення більш повного списку конкурентів можна використовувати різні сервіси, здійснюючи пошук за доменом сайту або за ключовим запитом. У їх число входять SpyWords, SerpStat та планувальник ключових слів в Google Ads. У всіх інших випадках використовується інструмент «Статистика аукціонів». Планер показує та дозволяє завантажувати варіанти ключових слів для URL-адреси, робить розбивку на платформи та геотаргетинг. Статистика буде відображатися за середньою кількістю щомісячних запрошень.
Корисними є відомості про рівень конкуренції запиту та про максимальну та мінімальну ставку для показаних у верхніх частинах сторінок видачі. Проте варто усвідомити, що планувальник показує середні показники, які не завжди достовірні. Статистика аукціонів дозволяє точно визначити конкурентів у рекламномній видачі та виявити нові ресурси у запропонованому списку. Цей список слід зберегти для подальшого аналізу конкурентів.
Після цього домен кожного конкурентного сайту можна почергово внести в сервіс типу SpyWords, отримуючи пошукові запити, динаміку та статистику за контекстними кампаніями. Ці дані доступні для опрацювання. Приведений аналіз включає значення щодо бюджету кампанії, який формується на прогнозованій вартості кліку, що робить їх неточними. Однак цю інформацію в повному обсязі можна використовувати, щоб провести порівняння бюджетів конкурентів.
Наступний крок – перевірка пошукових запитів, проведення по кожній конкуренції та виявлення базових слів. Цю роботу можна проводити в Excel або Key Collector. У разі застосування останнього прикладу, пошук базових слів здійснюється швидко: пошукові запити конкурентів розміщуються в окремих групах та для всіх цих груп використовується інструмент «Аналіз групи», що дозволяє проводити групування за окремими словами.
Всі виявлені базові словоспівпадіння слід розміщувати в окремому файлі, після чого провести аналіз кожного з них. Необхідно переглянути його пошукову видачу, визначивши кількість непотрібних запитів. На цьому етапі необхідно встановити, що саме є найпопулярнішим варіантом конверсії ключового слова для рекламної кампанії. Якщо взяти це до уваги, то можна проводити збір пошукової видачі і створювати оголошення під новими запитами. У разі відсутності впевненості у резільтативності, рекламу можна запустити в тестовому режимі.
Для збору семантичного ядра конкурентів використовуються наступні сервіси:
Google Ads і Яндекс. Ці застосунки створені для поверхневого аналізу конкурентів, а інші платформи – для більш детального. Однак найвищої результативності кампанії можна досягти, використовуючи інструмент виявлення незалежних ключових слів, розроблений SpyCon. З його допомогою можна отримати всі ключові слова, що використовуються конкурентами, які були використані перед попередніми перевірками. Сервіс постійно збирає реальні вхідні пошукові запити, додаючи їх у власну базу, тим самим пропонуючи найбільш повний перелік актуальних ключових слів.