Записи в блозі
11.12.2020

Пошук нових ключових слів для бізнесу

Самостійний збір семантичного ядра

Ключове слово являє собою одне слово або фразу, здатну релевантно охарактеризувати певну сторінку сайту або оголошення. Цінність слова визначається йогопопулярністю, а основними характеристиками виступають частота, словоформа, а також частота в точній і фразова відповідності.

В першу чергу підбір ключових слів необхвдне для виділення семантичного ядра – переліку ключових запитів з їх формами і поєднаннями, що описують структуру бізнесу і пошукові запити, за якими користувачі зможуть знайти сторінки сайту. Семантичне ядро ​​враховує інтереси і бажання користувачів, відповідаючи цілям проекту.

Складання семантичного ядра – досить складний процес, при якому спершу необхідно сформувати хмару що описує основні послуги у тегах, а потім, використовують релевантну частотність, виділити високочастотні запити, що утворюють логічний кістяк усієї розбивки запитів. При самостійному складанні семантики необхідно дотримуватися певної структури роботи.

Збір базових запитів

Базові ключі являють собою основні фрази і слова, що відповідають тематиці ресурсу. Необхідно скласти перелік ключових фраз, які повністю описують продукт або сайт. Можна використовувати різні сервіси, такі як Яндекс.Вордстат. Підсумковий список слід зберегти в окремому файлі, доповнивши його самостійно складеними фразами.

Проводити збір семантики в першу чергу слід для основних розділів сайту. Щоб виявити їх, необхідно враховувати наступні показники:

  1. Сезонність. Брати категорії для опрацювання варто як мінімум за три місяці до початку кампанії.
  2. Асортимент. Працювати варто з категорією, в якій більше пропозицій.
  3. Частотність. Слід вибирати розділи, які мають досить велику кількість щомісячних показів по фразовій частоті в регіоні просування.

Розширення семантичного ядра

Всі вибрані фрази зі складеного переліку слід зробити основою груп запитів. Такі групи необхідно зібрати і розширити за допомогою перефразування і використання синонімів.

Видалення зайвих слів

Після збору бази ключових слів її необхідно очистити від зайвого, оскільки не всі слова точно відповідають тематиці ресурсу, що може стати причиною залучення нецільової аудиторії. Для позбавлення від зайвих ключів слід скласти список стоп-слів, в число яких входять:

  • згадки країн і міст, в яких не планується ведення діяльності;
  • згадки конкурентів;
  • нецільові для комерційних ресурсів слова, такі як «фотографія», «скачати», «що», «як», «який», «список», «огляд», «інструкція» та інше;
  • повтори;
  • слова з помилками;
  • неявні дублі, тобто фрази, які складаються з одного набору слів, розставлених в різному порядку.

Видалення стоп-слів здійснюється вручну. Для прискорення роботи можна використовувати фільтри програм.

Груповання запитів

Для виявлення особливостей розподілу ключів по окремих сторінках потрібно згрупувати запити, формуючи семантичні кластери. Це групи запитів, схожих за змістом і мають вигляд багаторівневої структури. Наприклад, кластер першого рівня «постільна білизна» включає кластери другого рівня «ковдри», «пледи», «подушки», «простирадла», «наматрацники» та інше.

Зазвичай ключі з кластерів першого і другого рівнів виділяються ще на першому етапі роботи, оскільки для цього достатньо розбиратися у власному продукті. Для спрощення складання можна орієнтуватися на структуру конкурентних сайтів. Семантика ж інших підрівнів визначається на етапі ретельного складання ядра і проведення його кластеризації.

Слід враховувати, що кожна група запитів, що відноситься до останнього рівня, повинна відповідати єдиній потребі користувача, тобто конкретному товару. З цієї причини при сортуванні фраз за категоріями слід використовувати слова, які в подальшому можуть стати назвою для категорії або головної сторінки.

Групи запитів можуть бути об’єднані. Наприклад, створювати окремі категорії типу «красивий товар» і «стильний товар» нераціонально, тому їх краще поєднати. Щоб визначити важливість фраз для категорій, їх слід скопіювати до відповідного розділу планувальника ключових слів від Google, що дозволяє перевірити частотність запиту. Всі запити можна розділити на:

  1. Низькочастотні (НЧ-запити). Містять п’ять і більше слів і рідко застосовуються користувачами. Вони максимально конкретні і мають безліч уточнень. Використовувати НЧ-запити вигідно при налаштуванні контекстної реклами, оскільки висока клікабельність і конверсія можливі при мінімальній вартості.
  2. Середньочастотні (СЧ-запити). Їх складають два-чотири слова. Вони містять менше конкретики, ніж низькочастотні, проте все ж присутні, в назвах розділів і категоріях каталогів і сторінок. При грамотному використанні фраз в тексті просування по СЧ-запитам проводиться досить легко.
  3. Високочастотні (ВЧ-запити). Це найбільш популярні запити, що складаються з одного-пари слів. SEO по ним найбільш складне, дороге і тривале, оскільки вимагає значного обсягу робіт.

Точні цифри, що дозволяють віднести запит до певної групи, відсутні, і все визначається тематикою сайту. Для одних фраза з щомісячною частотністю в 1000 запитів може вважатися низькочастотної (музика, фільми), а для інших 200 запитів є ознакою високочастотні (фінанси).

Най високочастотніші запити слід вписувати в метатеги, а низькочастотні використовувати для оптимізації сторінок сайту. Оскільки останні мають невелику конкуренцію, для виведення відповідних сторінок в ТОП досить якісно попрацювати з текстами.

Після проведення всіх описаних маніпуляцій можна отримати детальну структуру ресурсу, що містить ключові фрази для:

  • лендінг сторінок;
  • категорій і підкатегорій;
  • підтвердження бронювання.

Для візуалізації структури сайту можна використовувати сервіс XMind.

Використання альтернативних методів розширення семантики

Разом з ростом сайту має збільшуватися і семантичне ядро, для чого можна використовувати альтернативні джерела семантики, до яких відносяться асоційовані запити, пошукові підказки і схожі фрази. Збір ключових запитів зручніше і оперативніше проводити в рамках окремо взятої групи.

Інструменти для підбору ключових слів

Для збору семантичного ядра можна використовувати ряд інструментів:

  1. Яндекс.Вордстат. Полегшує підбір базових запитів. Після введення потрібної фрази в правій колонці відобразяться схожі запити, які користувачі зазвичай вказують разом із заданим запитом.

Для спрощення роботи з сервісом можна встановити плагін Wordstat Helper (для Google Chrome і Mozilla Firefox), що дозволяє вибирати відповідні запити і зберігати їх готовим списком, уникаючи ручного копіювання.

  1. Планувальник ключових слів від Google. Може працювати в двох режимах – пошуку нових ключових слів і перегляду числа запитів і прогнозів. Для запуску пошуку необхідно ввести декілька відповідних для групи запитів ключових фраз. Отримані варіанти слів можна завантажити.

Перевірка частотності здійснюється в розділі «Отримання статистики запитів і трендів».

  1. Key Collector. Ця програма входить в базовий пакет самостійного просування сайту. З її допомогою можна не тільки складати семантичне ядро, також групувати запити по ряду параметрів (частота, конкуренція, число головних сторінок у видачі, контрольний бюджет по агрегаторами та інше), розбивати запити на групи і перевіряти позиції ресурсу у видачі пошукових систем. Програма має гнучкий інтерфейс. Всі відомості вивантажуються в Excel.

Також Key Collector можна використовувати для формування списку стоп-слів. У програмі доступна і кластеризація.

4. Rush-Analytics або Just-Magic. Це платні сервіси, що дозволяють проводити автоматичну кластеризацію. Оптимальні в разі широкої семантики.

5. Serpstat. Надає дані за ключовими фразами, що дозволяють краще зрозуміти аудиторію. За допомогою цього сервісу можна виділити ряд синонімів до ключів, які не були враховані при первісному пошуку, і вибрати оптимальні теми для блогу, підбираючи пошукові підказки.

Використання сервісу рекламної аналітики

Важливим додатковим джерелом семантики виступають сайти конкурентів, які необхідно ретельно проаналізувати. Для цього можна використовувати ряд безкоштовних сервісів, що пропонують таку послугу в числі інших. Однак, оскільки вони націлені на виділення широкого спектра ключів, частина важливих слів, присутніх у конкурентів, часто не береться, що знижує ефективність просування. Використання сервісу рекламної аналітики від SpyCon дозволяє зібрати всі втрачені в ході самостійної роботи ключові фрази в розрізі безлічі конкурентів.

При проведенні аналізу сервіс враховує такі особливості ресурсів конкурентів, як:

  1. Тип сайту. Більшість сайтів відноситься до одного з наступних типів:
  • лендінг сторінки, що складаються з базової сторінки для продажу і можуть включати кілька допоміжних непродвігаемих сторінок;
  • сайти-візитки з невеликою кількістю сторінок, на яких представлені послуги, і службовими сторінками, що містять відомості про діяльність компанії;
  • сайти сервісів і корпоративні веб-ресурси, які містять невелику кількість сторінок з послугами і прихований функціонал, доступний для зареєстрованих користувачів, причому просуваються вони завдяки форуму або блогу, брендовим запитам і трафіковий посиланнях;
  • інтернет-магазини, зосереджені на продажу товарів та їх доставки, що просуваються за рахунок продають запитів і мають вкрай об’ємну структуру, ручна оцінка якої може зайняти до декількох тижнів;
  • дошки / портали / каталоги, принцип яких схожий на інтернет-магазини, але об’єктами залучення виступають не тільки покупці, але і продавці.
  1. Структура сайту. Її аналіз дозволяє виявити ряд важливих моментів:
  • метод поділу сторінки категорій послуг і товарів;
  • особливості службових сторінок, такі як наявність гайдів для покупців, акцій і доставки;
  • особливості складання категорій сторінки блогу;
  • принцип формування URL, який для сайтів, що знаходяться в ТОПі, зазвичай має вигляд ЧПУ, тобто назва посилань дозволяє ідентифікувати зміст сторінки.
  1. Контент. При аналізі контенту визначається комерційна частина, оскільки вона має найбільше значення для конверсії. З неї виділяються ключові слова, які в подальшому можуть використовуватися для створення нового контенту.
  2. УТП. При аналізі конкурентів важливим є виділення переваг, які роблять їх сторінки привабливіше інших. До них можна віднести ціну товару, терміни виготовлення або доставки, умови роботи, надані гарантії, доступні форми розрахунку і різні акційні пропозиції.

Виділення повного переліку конкурентних ключових слів дозволяє ефективніше групувати запити. Для цього після виявлення пошукових запитів з ТОПу проводиться пошук спільних сторінок сайтів, а потім, при наявності певного числа сторінок, що перевіряються ключі об’єднуються в групу. Зібрані запити додатково поділяються на комерційні та інформаційні, що істотно підвищує конверсію, оскільки дозволяє точніше виділити Інтент – стоїть за ключовим словом та намірами користувача.